/  / Grupa VW w styczniu. Spadek czy wzrost?

Grupa VW w styczniu. Spadek czy wzrost?

null
© Porsche
null

Po wybuchu afery Dieselgate analitycy uważnie przyglądają się sprzedaży Grupy Volkswagen na świecie. Jakie wyniki zanotował niemiecki koncern w styczniu 2016?

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.

Według oficjalnych danych koncernu, w styczniu bieżącego roku poszczególne marki wchodzące w skład Grupy Volkswagen dostarczyły na świecie łącznie około 847 800 nowych samochodów. To o 3,7% więcej niż w analogicznym miesiącu roku poprzedniego.

Na rynek europejski przypadło z powyższego 292 600 dostarczonych egzemplarzy. To lepiej o 1,8%. Duże spadki sprzedaży w skali globalnej obserwuje się w takich krajach jak Brazylia czy Rosja. Wygląda zaś na to, że kluczowy rynek chiński znów zaczyna nabierać rozpędu.

Duży skok Porsche
Marka Volkswagen Samochody Osobowe uzyskała wzrost na poziomie 2,8%. Na rynek trafiło prawie 521 400 samochodów. Wśród innych graczy z Grupy Volkswagen styczeń przyniósł poprawę m.in. w sprzedaży Skody (+5,2%) i Audi (+4%).

Na uwagę zasługuje Porsche. W styczniu sprzedaż producenta z Zuffenhausen poszybowała w górę aż o ponad 24%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane