/  / Grupa Volkswagen bez spadków

Grupa Volkswagen bez spadków

null
© Volkswagen
null

Pod względem liczby pojazdów dostarczonych na rynek globalne wyniki Grupy Volkswagen za kwiecień okazały się prawie identyczne z ubiegłorocznymi.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Poszczególne marki wchodzące w skład Grupy Volkswagen dostarczyły na świecie łącznie 853 300 nowych samochodów osobowych oraz użytkowych. To wynik bardzo zbliżony do wolumenu, jaki koncern wypracował w kwietniu roku ubiegłego (853 200 sztuk).

Z powyższego na markę Volkswagen Samochody Osobowe przypadło 476 700 egzemplarzy. To niestety mniej niż rok temu o prawie 4%. W górę poszły zaś notowania m.in. Audi (+7,5%) oraz Skody (+5,6%). Z kolei o 5,8% wzrosła sprzedaż marki Volkswagen Samochody Użytkowe (do 41 500 sztuk).

Z kolei w całym okresie liczonym od stycznia do końca kwietnia Grupa Volkswagen legitymuje się wynikiem rzędu 3 361 600 sztuk, co przekłada się na wzrost o dynamice 0,6%. Z powyższego dostawy zrealizowane na rynku europejskim stanowią 1 426 600 pojazdów (+3,4%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane