/  / Grupa PSA o kontroli emisji spalin

Grupa PSA o kontroli emisji spalin

null
© Peugeot
null

Grupa PSA Peugeot Citroen wydała właśnie oświadczenie, które dotyczy kontroli zgodności wyników emisji spalin w samochodach tego producenta na rynku francuskim.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Wyniki testów przeprowadzonych przez komisję ekspertów, której przewodniczy francuska minister ekologii Segolene Royal, potwierdzają brak jakichkolwiek nieprawidłowości dotyczących samochodów Grupy PSA Peugeot Citroen.

Testy przeprowadzone przez UTAC – instytucję wyspecjalizowaną w badaniach i homologacji, miały na celu sprawdzenie zgodności samochodów pod względem emisji zanieczyszczeń. Uzyskane wyniki potwierdzają zasadność rozwiązań technicznych przyjętych przez PSA Peugeot Citroen w celu oczyszczania spalin.

Już te pierwsze wyniki stanowią potwierdzenie skuteczności działania systemu oczyszczania spalin BlueHDi, który obejmuje system SRC, zainstalowany przed filtrem cząstek stałych, co pozwala na eliminację tlenków azotu emitowanych przez silniki wysokoprężne.

Technologia ta była wprowadzana od końca 2013 roku we wszystkich silnikach wysokoprężnych Grupy PSA według Euro 6.

Jednocześnie PSA Peugeot Citroen informuje, że francuska Dyrekcja Generalna ds. Konkurencji, Konsumentów i Walki z Oszustwami (DGCCRF) nie zarządziła przeszukiwań w należących do koncernu spółkach.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane