/  / Grupa PGD zburzyła salon w Krakowie

Grupa PGD zburzyła salon w Krakowie

PGD|
null
© PGD
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Nowy salon Forda wraz ze stacją serwisową uruchomiła w Krakowie Grupa PGD. Oddanie do użytku obiektu o powierzchni ponad 2800 m2 zakończyło pierwszy etap budowy Centrum Motoryzacyjnego Jasnogórska, prawdopodobnie najbardziej ekologicznego dealerstwa w Polsce.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W przestronnym, komfortowym salonie na powierzchni 550 m2 eksponowanych jest 12 samochodów z oferty Forda, w tym także dostawcze Transity. Obiekt zapewnia klientom kompleksową obsługę wiążącą się z zakupem samochodu: odkup auta używanego, szeroką ofertę kredytową, leasingową i ubezpieczeniową oraz sprzedaż akcesoriów.

Hala serwisowa, jak to w Grupie PGD, jest wielomarkowa. 12 stanowisk serwisowych z podnośnikami, w tym dwoma pięciotonowymi oraz dwa dodatkowe stanowiska dla elektryków, tworzy potencjał naprawczy szacowany na 3 000 roboczogodzin miesięcznie.

W trzypoziomowym magazynie części znajduje się także hotel opon.

Klienci salonu i serwisu będą mogli wypocząć w komfortowych poczekalniach, a nawet zjeść domowy obiad przygotowany przez mieszczącą się na piętrze budynku restaurację.

Do nowego salonu przeprowadziło się dealerstwo Partner. Jego dotychczasowa siedziba, zaledwie 15-letnia, jest wyburzana, gdyż w jej miejscu powstanie trzymarkowy salon Hyundaia, Nissana i Suzuki.

Po zakończeniu drugiego etapu budowy, co według planów nastąpi w kwietniu 2013 roku, całkowita powierzchnia Centrum Motoryzacyjnego Jasnogórska wzrośnie do 4687 m2, a jego potencjał sprzedażowy do 2 500 samochodów rocznie.

"Najistotniejszym zadaniem, jakie postawiliśmy przed projektantami i wykonawcami, była minimalizacja kosztów eksploatacji budynku, dlatego nowy obiekt jest wręcz nafaszerowany rozwiązaniami energooszczędnymi - powiedział Grzegorz Hankus, wiceprezes zarządu Grupy PGD ds. finansów i rozwoju.

Dealerstwo wyposażone jest m.in. w inteligentny system zarządzania budynkiem BMS, który reguluje oświetlenie i optymalizuje zużycie energii elektrycznej oraz grzewczej. W budynku wykorzystane są odnawialne źródła energii i najnowsze rozwiązania techniki świetlnej LED.

Ponieważ wiadomo, że koszty ogrzewania i oświetlenia są w oczywisty sposób skorelowane z ochroną środowiska, można zaryzykować stwierdzenie, że to nie tylko salon o najniższych kosztach eksploatacji w przeliczeniu na metr powierzchni, ale też najprawdopodobniej najbardziej ekologiczne dealerstwo w Polsce.

Autorem projektu jest Grupa Projekt z Piekar Śląskich.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane