/  / Groclin przejmuje CADM Automotive

Groclin przejmuje CADM Automotive

Groclin|
Odlewej: André Gerstner, prezes i największy akcjonariusz Groclinu oraz Michał Laska, założyciel i właściciel CADM.
© Groclin
Odlewej: André Gerstner, prezes i największy akcjonariusz Groclinu oraz Michał Laska, założyciel i właściciel CADM.

Nowy nabytek giełdowego Groclinu to krakowskie biuro projektowe specjalizujące się w elementach wykończenia wnętrz aut takich marek jak Volkswagen, Bentley czy Tesla.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Wartość transakcji ma wynieść nie mniej niż 20 mln zł (gotówka plus akcje). W pierwszym etapie transakcji, Groclin nabędzie za gotówkę 51 proc. udziałów (10,2 mln zł) CADM Automotive. Drugi etap nastąpi po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego spółki za 2017 rok.  - Dzięki współpracy z CADM Automotive wejdziemy w nowe obszary działalności: nowoczesne i bardziej rentowne. Zaoferujemy klientom kompleksową ofertę, łącznie z pracami badawczo-rozwojowymi. Znacząco zwiększymy i urozmaicimy naszą ofertę produktową, chociażby o elementy wnętrza samochodu np. kokpity czy futryny do drzwi. W przyszłości mogą to być uszczelki i światła – zapowiada André Gerstner, prezes i największy akcjonariusz Groclin S.A.

CADM Automotive powstał niespełna 4 lata temu. Spółka specjalizuje w usługach projektowych dla producentów oryginalnego wyposażenia - głównie z branży motoryzacyjnej. CADM projektuje przede wszystkim elementy wykończenia wnętrza pojazdów - fotele, pokrowce, konsole środkowe, listwy drzwiowe i deski rozdzielcze. Spółka dostarcza również projekty systemów uszczelniających, układów wydechowych i systemów oświetleniowych. Obecnie ma 26 klientów, wśród których są takie marki jak: Volkswagen, Tesla czy Bentley. - Wejście do Grupy Groclin daje nam możliwość wspólnego, szybkiego rozwoju w Europie i poszerza naszą ofertę. Do projektowania i usług inżynieryjnych dokładamy produkcję i wsparcie sprzedaży – twierdzi Michał Laska, założyciel i właściciel CADM, który w Grupie Groclin będzie wiceprezesem odpowiedzialnym za prace badawczo-rozwojowe.

Oprac. PJ
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane