/  / Groclin dostarczy poszycia dla Forda

Groclin dostarczy poszycia dla Forda

null
null

Spółka podpisała z Recaro, niemieckim producentem siedzeń samochodowych, list intencyjny w sprawie seryjnej produkcji poszyć foteli do Forda Focusa ST.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Roczna wartość kontraktu szacowana jest na około 4,5 mln EUR, czyli nieco ponad 19 mln zł. To następny kontrakt zawarty przez Groclin z międzynarodowym koncernem  samochodowym. W lipcu tego roku spółka poinformowała o podpisaniu listów intencyjnych z General Motors i Volkswagenem o wartości odpowiednio 24 mln i 60 mln zł. - To kolejny, obok dostaw do Scanii i Renault Trucks, krok w rozwoju współpracy Groclinu z Recaro. To również dowód, że nasze produkty spotykają się z uznaniem różnych koncernów. Cieszymy się, że w czasach, gdy na motoryzację patrzy się przez pryzmat afery Volkswagena, pokazujemy, że firma dalej się rozwija i podpisuje nowe kontrakty – mówi Andre Gerstner, prezes Groclinu.

Pierwsze dostawy mają ruszyć jeszcze w tym roku. Kontrakt będzie realizowany przez minimum 5 lat. Obejmuje on zarówno obecnie wytwarzany model jak i jego następcę, którego produkcja ruszy na przełomie 2017 i 2018 r. - Będą to sportowe siedzenia wysokiej jakości – twierdzi Andre Gerstner.

Grupa Groclin zajmuje sie przede wszystkim produkcją i sprzedażą poszyć foteli samochodowych wytwarzanych z tkanin, skóry naturalnej oraz tzw. poroflexu (czyli „skaju” - materiału imitującego naturalną skórę). Grupa zatrudnia obecnie około 1 630 osób, posiada 5 zakładów produkcyjnych, w tym na Ukrainie i w Niemczech. Wśród klientów są firmy Volkswagen, Volvo, Renault, BMW, Ford czy Opel.

PJ
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane