/  / Graj o staż w firmie Solaris

Graj o staż w firmie Solaris

Solaris Bus & Coach|
Na zdjęciu od lewej: Paulina Teperek (PwC), Justyna Jaroszewska (Solaris), Wojciech Bielecki zdobywca stażu w firmie Solaris i Mateusz Figaszewski (Solaris)
© Solaris
Na zdjęciu od lewej: Paulina Teperek (PwC), Justyna Jaroszewska (Solaris), Wojciech Bielecki zdobywca stażu w firmie Solaris i Mateusz Figaszewski (Solaris)

Zakończona właśnie XVIII edycja ogólnopolskiego konkursu "Grasz o staż" kolejny raz stała się platformą spotkań pomiędzy pracodawcami a wyróżniającymi się studentami i absolwentami uczelni wyższych z całego kraju.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W tym roku do grona fundatorów nagród dołączyła firma Solaris Bus & Coach. Praktykę w Solarisie zdobył Wojciech Bielecki z Politechniki Łódzkiej, który wczoraj rozpoczął staż w Biurze Technicznym.

Jednym z elementów realizowanej przez Solarisa strategii CSR jest wspieranie edukacji młodych ludzi. Podejmowane w tym zakresie działania w tym roku zostały rozszerzone o udział w ogólnopolskim konkursie "Grasz o staż", w ramach którego zaoferowano możliwość odbycia miesięcznego płatnego stażu w Biurze Technicznym firmy.

Najlepszym z kandydatów okazał się Wojciech Bielecki, student III roku studiów pierwszego stopnia na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn Politechniki Łódzkiej. Przez najbliższy miesiąc stażysta pod okiem doświadczonych konstruktorów w aktywny sposób będzie zaangażowany w proces projektowania autobusów marki Solaris.

"Możliwość odbycia praktyk w firmie Solaris jest spełnieniem postawionego przeze mnie celu oraz realizacją marzenia. Praca w tak uznanej firmie, działającej na rynku międzynarodowym jest gwarantem bezcennego doświadczenia oraz możliwością zdobycia dodatkowej wiedzy, a także umiejętności. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że udział w konkursie "Grasz o staż" oraz aplikacja za pośrednictwem tego programu do Solarisa były strzałami w przysłowiową dziesiątkę - powiedział Wojciech Bielecki.

"Grasz o staż" to ogólnopolski konkurs przeprowadzany od 1996 przez Gazetę Wyborczą oraz PwC. Przeznaczony on jest dla studentów III, IV i V roku jednolitych studiów magisterskich, studentów III roku studiów licencjackich i inżynierskich oraz I i II roku magisterskich studiów uzupełniających.

Udział w konkursie wziąć mogą również absolwenci, którzy nie przekroczyli trzydziestego roku życia.

W tegorocznej edycji praktykantów przyjęło 86 pracodawców, w tym po raz pierwszy firma Solaris.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane