/  / Gorsze wyniki Grupy Volkswagen

Gorsze wyniki Grupy Volkswagen

null
© Volkswagen
null

Marki Grupy Volkswagen dostarczyły od stycznia razem ponad 9 milionów pojazdów. To jednak o 1,7% mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Poszczególne marki wchodzące w skład Grupy Volkswagen dostarczyły na rynek światowy prawie 9,1 mln pojazdów. To o 1,7% mniej niż w okresie styczeń-listopad rok temu. Wyraźne spadki koncern notuje przede wszystkim na takich rynkach jak Rosja (-36,7%) oraz Brazylia (-36,5%). Zdecydowanie lepiej wyglądają natomiast wyniki w Chinach, gdzie sprzedaż spadła "tylko" o 3,6%.

Z drugiej strony na światowej mapie pojawiają się też dla Volkswagena jaśniejsze punkty. To np. rynek europejski, gdzie koncern z Wolfsburga osiągnął wzrost o dynamice 2,8%. W samych Niemczech wyniki udało się natomiast poprawić o 4,2%.

Inna sprawa, że rynek niemiecki jako całość rośnie jeszcze szybciej. Dla Volkswagena oznacza to zatem spadek udziałów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane