/  / Golf sprzedaje się doskonale

Golf sprzedaje się doskonale

VW|
null
© Volkswagen
null

Marka Volkswagen Samochody Osobowe uzyskała w listopadzie dobry wynik sprzedaży: to 552 100 aut, czyli o 3,4% więcej niż w ubiegłym roku. Łącznie do końca listopada klienci odebrali natomiast około 5,4 mln samochodów tej firmy (+3,4%).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
"Najważniejszy model naszej marki, czyli Golf, sprzedaje się doskonale. Aktualna generacja bardzo dobrze weszła na rynek i w grudniu, po zaledwie roku, przekażemy nabywcy półmilionowego Golfa - podkreśla Christian Klingler, członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu koncernu Volkswagen i marki Volkswagen Samochody Osobowe.

"Dalszych impulsów oczekujemy z ważnych krajów jak Chiny i USA, gdzie Golf zostanie wprowadzony w najbliższym czasie. Ponadto, przez cały czas rozwijamy rodzinę Golfów: produkcja nowego Golfa Varianta rozpoczęła się przed kilkoma miesiącami, w przyszłym roku do oferty dołączą Golf Sportsvan oraz e-Golf i hybrydowy Golf Plug-in".

W Europie na zakup osobowego Volkswagena w ciągu jedenastu miesięcy bieżącego roku zdecydowało się łącznie około 1,51 mln klientów (-4,8%). W regionie Europy Zachodniej (bez Niemiec) sprzedaż wyniosła 746 800 sztuk (-4,6%).

Bogata kolekcja nagród Golfa

Na rynku niemieckim od stycznia do listopada sprzedanych zostało o 6,4% mniej samochodów, czyli 516 900 egzemplarzy omawianej marki.

W Europie Środkowej i Wschodniej firma Volkswagen Samochody Osobowe sprzedała do końca listopada łącznie 242 300 aut (-1,7%), z czego 142 700 samochodów w Rosji (-5,7%).

W Polsce w okresie od stycznia do końca listopada włącznie zarejestrowano 23 597 osobowych Volkswagenów; to o 13,17% więcej niż w analogicznym okresie w minionym roku. Wzrósł także udział rynkowy, który wynosi obecnie 9% (I-XI 2012: 8,35%).

W miesiącu listopadzie wolumen zarejestrowanych osobowych Volkswagenów w Polsce wyniósł 1 995 sztuk. To w zasadzie tyle samo, ile sprzedano w analogicznym czasie rok wcześniej (+0,4%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane