/  / GM zapowiada wcześniejsze zamknięcie fabryki w Bochum

GM zapowiada wcześniejsze zamknięcie fabryki w Bochum

Opel|
null
© Opel
null

Po odrzuceniu przez większość załogi planu restrukturyzacji zakładów produkcyjnych w Bochum kierownictwo koncernu w Europie zapowiada, że niemiecka fabryka zakończy produkcję samochodów już w roku 2014, czyli o dwa lata wcześniej niż planowano.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Propozycja dyrekcji koncernu zaprezentowana w ramach programu Deutschlandplan zakładała restrukturyzację zakładów w Bochum, które miały zacząć funkcjonować jako obiekt produkujący komponenty dla motoryzacji, a dodatkowo planowano rozbudowę lokalnego centrum dystrybucyjnego.

Takie rozwiązanie miało zapewnić w długiej perspektywie utrzymanie przynajmniej 1 200 miejsc pracy w Bochum.

Brak zgody członków załogi należących do IG Metall oznacza, że dyrekcja firmy została zmuszona do podjęciu decyzji o zakończeniu produkcji modelu Opel Zafira w zakładach Bochum już w pod koniec roku 2014.

Według ostatnich danych, w niemieckiej fabryce pracuje około 3 100 osób. W roku ubiegłym zakład w Bochum opuściło łącznie nieco ponad 130 000 samochodów.

Zakład Opla w niemieckim Bochum wytwarza samochody od roku 1962.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane