/  / GM zainwestuje 230 mln EUR w Europejskie Centrum Rozwoju Produktów

GM zainwestuje 230 mln EUR w Europejskie Centrum Rozwoju Produktów

GM|
null
© GM
null

GM zainwestuje około 230 mln EUR w zaplecze badawcze Europejskiego Centrum Rozwoju Produktów mieszczącego się w centrali Opla w Russelsheim, a także w ośrodek testowy w Dudenhofen.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Inwestycje zostaną przeprowadzone w ciągu następnych trzech do czterech lat. Decyzja ta została ogłoszona zaledwie dwa tygodnie po wizytach członków zarządu GM w europejskich fabrykach Opla/Vauxhalla i zapowiedzi zainwestowania 4 mld EUR w rozwój nowych produktów w latach 2013-2016.

Zapowiedź ta to kolejny etap wzmacniania przez GM europejskiej marki Opel/Vauxhall, a tym samym wsparcie globalnego potencjału rozwojowego GM poprzez zwiększenie elastyczności, szybkości i wydajności produkcji oraz inwestycje w globalną standaryzację maszyn i urządzeń oraz całego zaplecza produkcyjnego.

Ponadto, ten jakże znaczący zastrzyk finansowy to kluczowy czynnik umożliwiający marce Opel/Vauxhall prace nad konstruowaniem silników nowej generacji, spełniających europejskie i światowe normy emisji spalin, a także zbudowanie nowych stacji paliw, laboratorium badania dźwięku i testów bezpieczeństwa.

"Te znaczące inwestycje będą przynosić owoce przez lata i zagwarantują przyszłość Europejskiemu Centrum Rozwoju Produktów - stwierdził Karl-Thomas Neumann, dyrektor generalny Opla i prezes GM Europe. "Ośrodek w Russelsheim będzie opracowywać nowe silniki i skrzynie biegów z przeznaczeniem na rynki Europy i reszty świata. Ta decyzja przenosi na nas odpowiedzialność za rozwój nowych jednostek napędowych w skali globalnej".

Nowe przyrządy do pomiarów momentu obrotowego silników zastąpią starszy sprzęt, aby umożliwić konstruowanie najnowocześniejszych jednostek napędowych do roku 2020, a nawet dłużej. Co więcej, dla zwiększenia efektywności badań wprowadzone zostaną elastyczne stanowiska testowe.

To supernowoczesne laboratorium zostanie następnie połączone z ośrodkami rozwojowymi silników w Pontiac i Turynie.

Również ośrodek testowy w Dudenhofen zyska nowe zaplecze, wśród nich nową oczyszczalnię, warsztat oraz przyrządy do pomiaru momentu obrotowego silników wykorzystywane w testach ultraniskiego poziomu emisji.

Wyposażenie spełniające jednolite standardy pozwoli na stosowanie podobnych procedur badawczych i dostarczanie porównywalnych danych.

Ponadto, zarząd firmy wraz z radą pracowniczą doszli do porozumienia w sprawie bardziej elastycznych warunków zatrudnienia w Europejskim Centrum Rozwoju Produktów, które zatrudnia ponad 6 000 wysoko wykwalifikowanych specjalistów. To porozumienie oparte jest na umowie z 28 marca.

Inwestycje w zakresie wzornictwa, inżynierii, jednostek napędowych i zasobów ludzkich udowadniają, że GM nieustannie dąży do zwiększania lokalnych możliwości ukierunkowanych na długofalowe umacnianie pozycji Opla oraz jego siostrzanej marki Vauxhall na konkurencyjnym rynku.

Dzięki dodatkowym zasobom technicznym i unowocześnionej infrastrukturze Opel i Vauxhall będą nadal odgrywać ważną rolę w projektowaniu, konstruowaniu i wytwarzaniu nowych pojazdów i jednostek napędowych dla siebie, a także dla innych marek z portfolio GM.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane