/  / GM/PSA: Małe dostawczaki z Hiszpanii

GM/PSA: Małe dostawczaki z Hiszpanii

null
© Opel
null

Następna generacja małych lekkich samochodów dostawczych dla PSA Peugeot Citroen oraz dla General Motors będzie produkowana w hiszpańskim Vigo.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Samochody te zastąpią obecne modele – Citroena Berlingo, Peugeot Partnera i Opla Combo. Podstawę konstrukcyjną nowych modeli będzie stanowiła platforma lekkiego pojazdu użytkowego, opracowana przez PSA. Pierwsze egzemplarze mają pojawić się na rynku w roku 2018.

Jak zapowiada PSA i GM, nowe modele dostawcze obu koncernów będą różniły się między sobą i zachowają charakterystyczne cechy poszczególnych marek.

Program ten jest ostatnim z trzech projektów uzgodnionych przez partnerów w umowie podpisanej w grudniu 2013. Pozostałe projekty dotyczą produkcji samochodów typu B‑MPV w zakładach GM w Saragossie oraz crossovera C-CUV w zakładach PSA we francuskim Sochaux.

Fabryka pojazdów w hiszpańskim Vigo należy do PSA.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane