/  / Getin Noble Bank wchodzi na rynek długoterminowego wynajmu aut

Getin Noble Bank wchodzi na rynek długoterminowego wynajmu aut

Newseria|

Getin Noble Bank rozpocznie działalność w zakresie długoterminowego wynajmu flot samochodowych. Pierwsi przedsiębiorcy powinni skorzystać z oferty już w czerwcu. To kolejna propozycja banku dla klientów korporacyjnych.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
"Jako lider kredytów samochodowych i bardzo szybko rosnący podmiot na rynku leasingu samochodowego, na którym po kwietniu jesteśmy numerem trzy, a na rynku kredytów samochodowych mamy 40%, to brakuje nam właśnie jednego produktu, który by spinał to wszystko razem, czyli wynajem flot samochodowych, długoterminowy wynajem dla dużych klientów firmowych - mówi Agencji Informacyjnej Newseria Krzysztof Rosiński, prezes zarządu Getin Noble Bank.

Wynajmem długoterminowym zajmie się zupełnie nowa spółka działająca w ramach grupy kapitałowej Getin Noble Banku. Coraz więcej firm decyduje się na taką formę pozyskania flot samochodowych. W Polsce to około 45-50% przedsiębiorstw, ale na Zachodzie odsetek ten dochodzi do 70%. To rozwiązanie tańsze i bardziej elastyczne od tradycyjnego leasingu.

Do tej pory grupa kapitałowa Getin Noble Bank była obecna na rynku leasingowym poprzez Getin Leasing, czyli spółkę, w której bank jest głównym akcjonariuszem od 2009 r. Obecnie Getin Noble Bank posiada w niej 97,16% udziałów.

Wartość wyleasingowanego przez spółkę mienia na koniec marca wynosiła niemal 350 mln zł.

Rosiński podkreśla, że bank stara się kierować dużo nowych propozycji w stronę klientów korporacyjnych.

"Mamy ich bardzo dużo i wkrótce też pokażemy nowe produkty. Właściwie można powiedzieć raz w miesiącu z czymś nowym wchodzimy na rynek. To są zarówno produkty kredytowe, jak i produkty związane z faktoringiem - podkreśla Krzysztof Rosiński.

W pierwszym kwartale 2013 r. Getin Noble Bank odnotował rekordową sprzedaż kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw na poziomie 830 mln zł. To o 33% więcej niż w poprzednich trzech miesiącach.

Klientami banku na koniec marca było około 120 000 przedsiębiorstw.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane