/  / Gdzie produkuje Volvo?

Gdzie produkuje Volvo?

null
© Volvo
null

Jak się okazuje, firma Volvo Cars produkuje swoje samochody nie tylko w rodzimej Szwecji, ale coraz śmielej stawia na światową ekspansję.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Głównym zakładem produkcyjnym Volvo Cars na terenie Szwecji jest fabryka Torslanda. Obecnie wytwarza się tam egzemplarze takich modeli jak Volvo S60, S80, V60, V70, XC70 oraz nowe XC90.

Do tego dochodzi jeszcze fabryka silników w Skovde oraz fabryka karoserii w Olofstrom – obie również zlokalizowane w Szwecji.

Poza rodzimą Szwecją Volvo Cars produkuje również samochody w Belgii. Ma też w ramach koncernu trzy zakłady w Chinach, które dostarczają na rynek gotowe pojazdy oraz jednostki napędowe.

Kierunek – USA
Zgodnie z planami światowej ekspansji Volvo Cars, kolejna fabryka tego producenta zostanie wybudowana w USA (Ridgeville w Południowej Karolinie). Inwestycja będzie opiewać na przeszło 500 mln dolarów.

Prace budowlane rozpoczną się jesienią, a pierwsze pojazdy zjadą z linii produkcyjnej już za trzy lata. Nowy zakład ma wytwarzać około 100 000 samochodów rocznie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane