/  / Gdzie Ford sprzedaje najwięcej aut?

Gdzie Ford sprzedaje najwięcej aut?

null
© Ford
null

Wśród najlepiej sprzedających się marek na rynku europejskim Ford zachowuje w rankingu wysoką, drugą pozycję.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według zestawienia będącego podsumowaniem wyników sprzedaży nowych samochodów za pierwszy kwartał A.D. 2016, największym rynkiem zbytu dla marki Ford na Starym Kontynencie pozostaje Wielka Brytania. To właśnie nad Tamizą firma uzyskała wynik na poziomie około 125 600 egzemplarzy.

Na kolejnych miejscach fordowskiego rankingu plasują się natomiast takie kraje jak Niemcy (66 700 sztuk) przed Włochami (42 200), Francją (28 600) oraz Turcją (21 300).

Co ciekawe, Wielka Brytania otwiera też zestawienie państw, gdzie marka Ford ma aktualnie najwyższy udział rynkowy w ujęciu procentowym (14,2%). Dalej jest w kolejności Turcja (12,4%), Węgry i Irlandia (12,3%), a także Finlandia (9,2%).

Jak wynika natomiast z danych ACEA, w rankingu najpopularniejszych marek na całym rynku nowych samochodów osobowych w Unii Europejskiej (kraje EU-27) Ford zajmuje miejsce drugie z wynikiem na poziomie prawie 282 000 egzemplarzy. To wynik lepszy od tego z pierwszego kwartału roku ubiegłego o 7,8%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane