/  / Gazowe Solbusy w stolicy

Gazowe Solbusy w stolicy

MZA|
null
© MZA
null

W Warszawie jest już pierwsza partia 10 Solbusów, zasilanych skroplonym metanem (LNG). Wozy wyprodukowała firma Lider Trading.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Warszawa jest po Olsztynie drugim miastem w Polsce i Europie, gdzie do zasilania autobusów będzie używana ta innowacyjna technologia. Pojazdy na LNG nie potrzebują dużych zbiorników, a ich tankowanie trwa tylko kilka minut. Pojazdy spełniają normę emisji spalin Euro 6.

Prostota konstrukcji silnika gazowego przekłada się na niskie koszty eksploatacji – o około 35% mniejsze w porównaniu do tradycyjnych wozów.

Zakup autobusów gazowych (w sumie 35 sztuk) to fragment szerokiego programu wymiany taboru MZA. Od 2007 roku spółka kupiła już 900 autobusów za sumę miliarda złotych. Ale to nie koniec – w bieżącym roku na stołeczne ulice wyjedzie jeszcze co najmniej 135 nowych wozów.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane