/  / Francuzi zwiększą produkcję Peugeot 308

Francuzi zwiększą produkcję Peugeot 308

PEUGEOT|
null
© Peugeot
null

Peugeot 308 został niedawno wybrany jako zdobywca nagrody Car of the Year. Z myślą o rosnącym popycie na auto francuskiej marki, jak również rychłej premierze wersji kombi, Peugeot zapowiada wprowadzenie nocnej zmiany w zakładach w Sochaux.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Dyrekcja zakładów w Sochaux ogłosiła uruchomienie nocnej zmiany na linii produkcyjnej modelu 308. Rozpocznie ona pracę od 2 czerwca i będzie produkować 26 egzemplarzy na godzinę, co zwiększy dzienną produkcję samochodów o 180 sztuk. Dzięki temu całkowita dzienna produkcja fabryki wzrośnie do 1 563 sztuk.

Dzięki wprowadzeniu nocnej zmiany zostanie utworzonych 600 miejsc pracy oraz zatrudnionych 450 pracowników tymczasowych. Resztę stanowić będą pracownicy przesunięci w ramach programu mobilności wewnętrznej.

Ponadto, około stu pracowników zakładu przejdzie szkolenie zwiększające kompetencje w zakresie monitorowania produkcji. Zmiana nocna zostaje uruchomiona na okres co najmniej sześciu miesięcy. Okres ten może zostać przedłużony w zależności od sytuacji rynkowej.

Francuski koncern podliczył, że na model Peugeot 308 nowej generacji zebrano na rynku już łącznie około 60 000 zamówień. Z końcem kwietnia oferta Peugeot 308 zostanie wzbogacona o wersję 308 SW, która ujrzała światło dzienne podczas wystawy motoryzacyjnej Genewa 2014.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane