/  / Francja: Spadek w maju

Francja: Spadek w maju

null
© Renault
null

W maju na rynku nowych samochodów osobowych we Francji zanotowano spadek rejestracji. To pierwsza taka sytuacja od grudnia 2014.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W maju na rynku nowych samochodów osobowych we Francji padł wynik na poziomie niecałych 143 100 rejestracji. To gorzej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej o 4%. Warto podkreślić, że zanotowany w maju spadek jest pierwszym licząc kolejno od grudnia 2014.

Trzeba jednocześnie dodać, że po uwzględnieniu różnic w liczbie dni roboczych między majem 2014 a majem 2015 motobranża nad Sekwaną osiągnęłaby nie spadek – lecz wzrost. I to o dynamice 7,3%.

W ujęciu narastającym od stycznia na francuskie drugi wyjechało natomiast łącznie 791 100 nowych osobówek, co daje wzrost rzędu 3,8% (+5,8% po uwzględnieniu efektu kalendarzowego).
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane