/  / Fota składa wniosek o ogłoszenie upadłości

Fota składa wniosek o ogłoszenie upadłości

Fota|

Zarząd Fota SA podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 28 czerwca złożył w imieniu spółki do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku VI Wydział Gospodarczy ds. Upadłościowych i Naprawczych wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Decyzja o złożeniu wniosku jest konsekwencją niezawarcia do momentu jego złożenia porozumienia pomiędzy bankami finansującymi a spółką. Od 24 maja 2013 roku spółka prowadzi negocjacje z wszystkimi bankami łącznie.

W opinii zarządu możliwe jest zawarcie w najbliższych dniach umowy stand-still z bankami finansującymi działalność spółki. Niezależnie od powyższego złożenie wniosku w obecnym terminie było obowiązkiem zarządu, a możliwość zawarcia układu stwarza szansę na restrukturyzację spółki oraz kontynuowania jej działalności, a tym samym zaspokojenia roszczeń wierzycieli w jak najwyższym stopniu.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane