/  / Forum TOP100 – Święto dealerów

Forum TOP100 – Święto dealerów

null
© Forum TOP100
null

To będzie spotkanie największych dealerów samochodowych w Polsce. Impreza odbędzie się już po raz ósmy. Data: 16 marca w Jachrance.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
16 marca w Jachrance nad Zalewem Zegrzyńskim odbędzie konferencja Forum TOP100. Spotkanie, podczas którego najwięksi polscy dealerzy wraz z ekspertami będą dyskutować o tym, jak zmieniać dealerską rzeczywistość w Polsce i jakie światowe trendy i zjawiska będą decydowały o powodzeniu dealerskich biznesów w najbliższych latach.

Forum tradycyjnie otworzy krótki raport o zmianach i trendach, jakie można było obserwować wśród największych dealerów w Polsce w roku minionym. Szczególna uwaga w opracowaniu zostanie zwrócona na zjawiska inwestycyjne tak w zakresie powstawania nowych obiektów, jak i przejmowania przez największych polskich dealerów obiektów już istniejących.

Część merytoryczna Forum TOP100 będzie podzielona na dwa spójne bloki tematyczne oraz wystąpienie Gościa Specjalnego.

Program Forum TOP50:
top100forum.pl

Pierwszy blok tematyczny "Wyzwanie strategiczne roku – Rozwój pod pełną kontrolą" będzie poświęcony opisaniu działań organizacyjnych i personalnych związanych z rozwojem dealerskich biznesów. Inwestycje w nowe obiekty, wejście na nowe rynki to dla uczestników Forum niemal codzienność. W jaki sposób podejmować te działania, aby nie obróciły się przeciwko firmie? Na co uważać?

Opowie o tym Michał Łuczak – prezes zarządu Grupy Wróbel – w wystąpieniu "Teoria i praktyka. Budowa struktur zarządczych wielooddziałowej firmy dealerskiej".

Ale struktury zarządcze to jeszcze nie pełen sukces. Nie wystarczy poradzić sobie z organizacją i strukturą własnej firmy. Trzeba jeszcze wpisać w to własną osobę – właściciela, wspólnika, prezesa. Dlatego dopełnieniem prezentacji o rozwoju struktur organizacyjnych będzie wystąpienie „mistrza Polski w planowaniu” Rafała Mirkowskiego, zatytułowane: "Czy prezes może mieć czas? Planowanie biznesu, planowanie pracowników, planowanie czasu".

Drugim blokiem tematycznym będzie sesja pod tytułem "International Best Practices". O najlepszych praktykach opowie Glyn Davies – jeden z najlepszych brytyjskich specjalistów z zakresu "sprzedaży" samochodów w tzw. modelu HRV, czyli w leasingu czy abonamencie z niską ratą i wysoką wartością końcową.

Podczas prelekcji "To czeka i Was! Jak rozwijał się i zdominował rynek model „sprzedaży” aut z wysokim wykupem. Moje najlepsze praktyki" Glyn Davis przedstawi drogę, jaką przeszły produkty z wysoką wartością końcową na rynku brytyjskim  – od pierwszych nieudanych prób do głównego sposobu użytkowania samochodów, wybieranego obecnie przez około 75% klientów indywidualnych.

Część merytoryczną zakończy wystąpienie Gościa Specjalnego – Piotra Kuczyńskiego, jednego z czołowych polskich analityków i ekspertów ekonomicznych, który z szerszej niż tylko motoryzacyjna perspektywy patrzy na aktualną kondycję gospodarczą Europy i Polski. W swoim wystąpieniu pt. "Realna gospodarka i rynki finansowe – Czy ogon macha psem?" prelegent odpowie na pytanie co tak naprawdę determinuje dziś sytuację ekonomiczną Polski i świata.

Emocje na koniec
Uczestnicy Forum zakończą dzień wieczorną galą, na której zgromadzeni poznają na żywo listę TOP50 największych polskich firm dealerskich w 2015 r.

Czy ubiegłoroczny triumfator – Grupa Krotoski-Cichy – utrzyma pozycję lidera? Czy 1500 sprzedanych aut wystarczy, aby znaleźć się na wśród najlepszych? Wreszcie, czy również w tym roku wśród największych firm zobaczymy debiutantów? O tym wszystkim dowiemy się już 16 marca.

comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane