/  / Fordy z EcoBoost mają wzięcie w USA

Fordy z EcoBoost mają wzięcie w USA

null
© Ford
null

W tym roku – po raz pierwszy w historii – sprzedaż samochodów marki Ford z silnikiem EcoBoost wynieść ma w Stanach Zjednoczonych łącznie około 1 milion sztuk.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według danych na koniec października, samochód Ford F-150 w wersji z silnikiem EcoBoost osiągnął na rynku USA wynik łącznie 210 239 sprzedanych sztuk. Dzięki temu amerykański pickup zajmuje pierwsze miejsce wśród modeli Forda z EcoBoostem, które za Oceanem cieszą się największym wzięciem.

Na drugim stopniu podium plasuje się w tych statystykach Ford Escape (czyli Kuga na rynku europejskim) – z wynikiem 203 855 egzemplarzy. Kolejny w omawianym rankingu jest natomiast Ford Fusion, który w wersjach z silnikiem EcoBoost uzyskał wynik na poziomie 105 999 aut.

Udział do 78%
W amerykańskiej sprzedaży Forda Escape udział przypadający na wersje silnikowe EcoBoost stanowi około 78% całości. W przypadku modelu F-150 jest to wartość na poziomie 64%, zaś dla Forda Fusion – 43%.

Nowymi modelami marki Ford, które na rynku amerykańskim mają wśród wersji silnikowych jednostki z rodziny EcoBoost, są Transit oraz Mustang.

W tym roku – po raz pierwszy w historii – sprzedaż samochodów marki Ford z silnikiem EcoBoost wynieść ma na rynku amerykańskim łącznie około milion sztuk. Według danych skumulowanych, sprzedaż wykazuje aktualnie wzrost o dynamice około 46%.

Globalna rodzina
Globalna rodzina EcoBoost – obok trzycylindrowców o pojemności skokowej 1,0 litra – obejmuje obecnie czterocylindrowe silniki 1.5, 1.6, 2.0 i 2.3, jak również konstrukcje V6 o pojemności 2,7 oraz 3,5 litra. W roku przyszłym do gamy dołączy jeszcze motor V6 3.0, zarezerwowany dla marki Lincoln.

Na rynku amerykańskim mały silnik EcoBoost 1.0 występuje w ofercie modelowej dla Forda Fiesty oraz Focusa.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane