/  / Ford szykuje restrukturyzację bazy produkcyjnej w Europie

Ford szykuje restrukturyzację bazy produkcyjnej w Europie

Ford|
null
© Ford
null

W ramach propozycji przeprowadzenia restrukturyzacji działalności produkcyjnej w Europie Ford Motor rozpoczął konsultacje dotyczące zamknięcia fabryki w belgijskim Genk z końcem roku 2014.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Podjęte kroki mają na celu przeciwdziałanie zjawisku nadprodukcji, które powstało w wyniku spadku popytu na samochody o ponad 20% w krajach Europy Zachodniej, licząc od roku 2007. Sprzedaż nowych pojazdów w regionie jest obecnie najniższa od prawie 20 lat. Szacuje się, że wolumen pozostanie na aktualnym, niskim poziomie lub nawet spadnie jeszcze bardziej w roku przyszłym.

W zależności od wyniku negocjacji w Belgii plan zakłada możliwość przeniesienia produkcji nowej generacji modeli Ford Mondeo, S-Max oraz Galaxy do fabryki koncernu w Walencji (Hiszpania).

W wyniku planowanego zamknięcia fabryki w Belgii zostać ma zlikwidowanych około 4 300 miejsc pracy.

Ponadto, firma rozważa też możliwość przeniesienia produkcji modeli C-Max oraz Grand C-Max z zakładów w Hiszpanii do Saarlouis w Niemczech, co ma nastąpić w roku 2014.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane