/  / Ford rośnie szybciej niż rynek

Ford rośnie szybciej niż rynek

null
© Ford
null

W lutym sprzedaż nowych samochodów marki Ford w Europie poskoczyła aż o 18%. To więcej niż wzrost, jakim może pochwalić się cały rynek.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Marka Ford nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony klientów europejskich. Szczególnie tyczy się to samochodów typu SUV, pojazdów użytkowych oraz dużych aut osobowych – takich jak Mondeo czy S-Max.

W lutym marka sprzedała na europejskim rynku obejmujących 20 krajów łącznie około 91 700 egzemplarzy (w tym Polska). To aż o prawie 18% więcej niż w analogicznym miesiącu roku poprzedniego. Dla porównania, cały rynek motoryzacyjny zanotował wzrost o dynamice "tylko" 14%.

Rosnący udział rynkowy
Wzrost sprzedaży Forda o dynamice przewyższającej rozwój całego rynku widoczny jest również w ujęciu skumulowanym za dwa pierwsze miesiące roku kalendarzowego. Na wspomnianą markę przypada bowiem wynik 188 700 egzemplarzy (+13,4%). A cały rynek wyniósł łącznie około 2 460 900 sztuk (+10,3%).

Udział przypadający na Forda zwiększył się zatem o 0,2 pp. do 7,7%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane