/  / Flotowe prawo w eksperckim wydaniu

Flotowe prawo w eksperckim wydaniu

null
null

Dobra polityka samochodowa to podstawa właściwego funkcjonowania nie tylko firmowej floty, ale także ważnych obszarów finansowych, księgowych i kadrowych przedsiębiorstwa. Jak skonstruować ją tak, by móc: korzystnie i bezpiecznie rozliczać prywatny użytek aut służbowych oraz wykorzystanie samochodów prywatnych – oszczędzać na ZUS – ustalić zasady odpowiedzialności pracowników – odliczyć 100% VAT od samochodów służbowych?

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Odpowiedzi na te i inne pytania padną 22 czerwca w trakcie spotkania szkoleniowo-networkingowego z cyklu "Flotowe prawo", które przygotowano przy współudziale ekspertów z renomowanych firm doradczych EY oraz MDDP.

Podczas całodziennego spotkania eksperci wyjaśnią w kilku blokach tematycznych m.in., jak kształtować politykę samochodową firm, jak powinno wyglądać rozliczanie prywatnego użytkowania samochodu służbowego, a także w jaki sposób kontrolować podatki w przedsiębiorstwie oraz jeszcze lepiej motywować pracowników poprzez korzystne dla nich i dla pracodawcy zarządzanie wynagrodzeniami i premiami.
 
Ponadto, specjaliści w szczegółowy sposób przedstawią najważniejsze kwestie prawne, na które należy zwrócić uwagę w momencie opracowywania procedur zarządzania flotą samochodową, oraz wyjaśnią, w jaki sposób rozwiązywać problemy związane z carpoolem w firmie. Nie zabraknie oczywiście omówienia praktycznych przykładów efektywnego zarządzania rozliczeniami aut służbowych oraz sposobów na znalezienie dodatkowych oszczędności w przedsiębiorstwie.

Ważne miejsce zajmą również kwestie dotyczące wykorzystywania samochodów w firmach i wynikającej z tego konieczności uregulowania podatku VAT. Szczegółowej analizie zostaną poddane kwestia pojazdów wyłączonych z ograniczeń prawa do odliczenia VAT oraz implikacje wynikające z nieodpłatnego udostępnienia pojazdów na rzecz pracowników. Uzyskamy też odpowiedź na pytanie, w jakim zakresie wynajem samochodów na rzecz pracowników lub współpracowników umożliwia pełne odliczenie VAT. Zostaną też zaprezentowane najnowsze kierunki w tym względzie w interpretacjach Ministerstwa Finansów i orzecznictwie sądów administracyjnych.

W trakcie spotkania będzie można wysłuchać wykładów wybitnych ekspertów: Marka Jarockiego – dyrektora w Dziale Doradztwa Podatkowego w People Advisory Services EY, Michała Balickiego – adwokata w Kancelarii Prawnej EY Law, Marty Szafarowskiej – doradcy podatkowego, partnera MDDP, a także Pawła Szymańskiego – doradcy podatkowego, starszego menedżera w MDDP.

Więcej szczegółów na temat III edycji "Flotowego prawa" można znaleźć na stronie euroflota.pl
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane