/  / Flota użytkowa – Niezastąpione narzędzie

Flota użytkowa – Niezastąpione narzędzie

null
null

Już niebawem odbędzie się VII edycja Fleet Management Forum pt. "Flota użytkowa: najlepsze praktyki – zakup, adaptacje i zabudowy – wartość rezydualna – finansowanie i opodatkowanie – użytkowanie i serwis".

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
10 maja w hotelu Gromada Airport w Warszawie eksperci branży flotowej przedstawią najważniejsze kwestie związane z doborem samochodów użytkowych i budową efektywnej floty, skonstruowanej na bazie faktycznego zapotrzebowania przedsiębiorstwa. Pokażą również rozwiązania dotyczące przygotowania samochodu do jego użytkowej transformacji dzięki specjalistycznej zabudowie.

I tak Zofia Siołkowska i Leszek Witczak – niezależni eksperci, konsultanci i szkoleniowcy z dziedziny samochodów dostawczych i modyfikowanych – odpowiedzą m.in. na pytanie, kto powinien robić homologację na pojazd skompletowany (dwie szkoły: importer/zabudowujący – za i przeciw). Przedstawią przepisy prawne dotyczące rejestracji (rejestracja jednoetapowa CoC, dopuszczenie jednostkowe lub rejestracja dwuetapowa) oraz odniosą się do roli importera w koordynacji współpracy z firmami nadwoziowymi.

Z kolei w wykładzie na temat "Samochody adaptowane: zagrożenia i najczęściej popełniane błędy" eksperci ustosunkują się do zagadnień związanych z potrzebą autoryzacji firmy nadwoziowej przez importera oraz do zagadnienia, kto i jak ma dostarczyć i przestrzegać wytycznych producenta samochodu bazowego, dotyczących adaptacji i zabudów.

Poruszymy też kluczowe dla branży zagadnienia dotyczące najświeższego orzecznictwa i interpretacji przepisów w zakresie podatku VAT i akcyzy (rodzaje badań VAT, homologacja). Tu prelekcję poprowadzą eksperci z kancelarii MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy, która specjalizuje się m.in. w zakresie VAT, ceł i akcyzy, podatków dochodowych, postępowań podatkowych i sądowych.

Zainteresowani praktycznymi aspektami wartości rezydualnej i TCO dla samochodów użytkowych będą mogli wysłuchać prelekcji Marcina Kardasa z EurotaxGlass's Polska. Poruszy on m.in. aktualne zagadnienia dotyczące wybranych kwestii w zakresie wartości rezydualnej aut eksploatowanych we flocie i odniesie się do właściwej identyfikacji, wyceny oraz prognozy przyszłej wartości flotowych pojazdów.

W programie wykładów nie zabraknie tematyki wynajmu krótko- i średnioterminowego samochodów użytkowych. Roman Świderski z firmy Express przedstawi zalety płynące z wynajmu takich pojazdów bez długoterminowych zobowiązań.

Spragnionych wiedzy w drodze wymiany zdań zapraszamy do debaty ekspertów, poświęconej finansowaniu samochodów użytkowych i adaptowanych. Podczas dyskusji poruszymy zagadnienia dotyczące m.in. dostępnych form finansowania floty użytkowej (wynajem, leasing, kredyt/pożyczka, dofinansowanie ze środków UE, środki własne) oraz zwrócimy uwagę na zależności, które są ważne z punktu widzenia odpowiedniego wyboru formy finansowania firmowej floty.


WIĘCEJ INFORMACJI NA EUROFLOTA.PL
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane