/  / Fleet Management Forum – edycja VI

Fleet Management Forum – edycja VI

null
null

27 października odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Fleet Management Forum. Podczas serii wykładów będzie można poznać precyzyjne i zarazem optymalne rozwiązania wykorzystywane w obszarze serwisowania flot, zarządzania procesem napraw i ograniczania jego kosztów.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W ramach październikowego szkolenia z cyklu Fleet Management Forum eksperci i praktycy branży flotowej odniosą się do ważkich zagadnień serwisowych, stanowiących istotne elementy procesu zarządzania flotą samochodową. W wyczerpujący sposób przedstawią specjalnie przygotowane na szkolenie tematy i odpowiedzą na najtrudniejsze pytania.

Ważny dla branży flotowej temat "Odliczenia VAT – serwis, części, paliwo – najnowsze wytyczne, interpretacje i praktyka stosowania przepisów" zreferuje Marta Szafarowska, doradca podatkowy i partner w MDDP. W swoim wykładzie skupi się na zagadnieniach podatkowych (głównie VAT, ale nie tylko), które prezentowane są z poziomu możliwie najnowszych ogólnych i indywidualnych interpretacji, orzecznictwa, przykładów oraz zaleceń.

Z kolei Olgierd Porębski, radca prawny i wspólnik zarządzający w kancelarii Porębski i Wspólnicy, poprowadzi dwa bloki tematyczne. W wykładzie "Regulacje GVO – serwis samochodów flotowych – praktyczne rozwiązania" odniesie się do zasad korzystania z nieautoryzowanych warsztatów naprawczych w kontekście ochrony gwarancyjnej nowych pojazdów.

Z kolei w prelekcji "Likwidacja szkody, aspekty naprawy powypadkowej według nowych wytycznych Komisji Nadzoru Finansowego" ekspert odpowie na wiele pytań takich jak np. czy grozi nam utrata gwarancji na pojazd w związku z dokonaniem naprawy w nieautoryzowanym warsztacie, czy przy naprawach pojazdów objętych gwarancją dopuszczalne są tylko oryginalne części zamienne oraz jakie warunki powinien spełniać warsztat i jak powinna przebiegać naprawa, aby klient warsztatu mógł skorzystać z regulacji GVO.

Równie interesujący będzie wykład Radosława Mazura, specjalisty branży CFM i uważnego obserwatora rynku flotowego. W ramach opartej na case-study prelekcji "Wybór dostawców usług serwisowych w obszarze serwisu oponiarskiego i mechanicznego" uczestnicy szkolenia będą mogli zapoznać się z analizą projektowanej floty z uwzględnieniem obowiązujących umów, polityki flotowej czy rozproszenia terytorialnego. Ponadto uzyskają m.in. odpowiedź na pytanie, jak postępować w procesie przetargowym na usługi dla floty, typu: naprawy mechaniczne, blacharsko-lakiernicze, opony, dostawcy pojazdów, dostawca finansowania.

VI edycja Fleet Management Forum będzie okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń między uczestnikami oraz pozwoli uzyskać odpowiedzi na ważne pytania w ramach paneli problemowo-dyskusyjnych.

Więcej szczegółów na euroflota.pl
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane