/  / Firmowa flota na LPG zdobywa zwolenników

Firmowa flota na LPG zdobywa zwolenników

Toyota|

Wtorkowe doniesienia odnośnie obniżki cen gazu dobrze rokują na przyszłość. Kadra zarządzająca i managerowie wyższych szczebli mimo wszystko starają się ciąć koszty tam, gdzie to możliwe, co zauważalne jest szczególnie w przypadku branż, które w swojej działalności wykorzystują samochody. Przyszły rok powinien więc być łaskawy dla kierowców z instalacjami LPG, a fleet managerowie zarządzający flotami firmowymi powinni wziąć pod uwagę możliwość zakupu samochodów z LPG.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W nowym roku wprowadzony zostanie przepis, który umożliwi kierowcom samodzielne tankowanie LPG na stacjach. Taki zapis w ustawie również przyczyni się do obniżenia kosztów gazu, ponieważ  do tej pory właściciele stacji do obsługi dystrybutorów z gazem musieli zatrudniać przeszkolonych pracowników, teraz będą mogli zminimalizować ten koszt, podobnie jak koszty producentów i importerów w związku ze zmianą regulacji dotyczących zapasów paliw. Do tej pory firmy musiały magazynować odpowiednią ilość LPG jako rezerwę, jednak na początku nowego roku i to ma się to zmienić.

Flota na gaz zyskuje uznanie
Zarządy firm obligują swoich fleet managerów do obniżania kosztów eksploatacji samochodów służbowych, możliwie dokładnej przewidywalności budżetów związanych z użytkowaniem pojazdów, szybką realizację napraw i szkód blacharsko-lakierniczych, zapewnienie samochodów zastępczych na okres napraw i posiadanie przejrzystej polityki flotowej. Koszty paliwa trzymają wysoką cenę, więc i fleet managerowie próbują znaleźć sposób na mniejsze wydatki, instalując w firmowych samochodach instalacje gazowe. Oczywiście proces instalacji jest równoznaczny, przynajmniej w pierwszej fazie, z licznymi obawami związanymi z użytkowaniem floty z instalacją LPG.

"Doskonale rozumiemy obawy fleet managerów oraz zarządów firm przed podjęciem decyzji o wyborze do swoich flot samochodów wyposażonych w instalacje LPG. Pojawienie się nieprzewidzianych kosztów i awarii, wykluczenia gwarancyjne importerów pojazdów na podzespoły, współpracujące z instalacją LPG, brak możliwości oszacowania budżetu serwisowego, niska wartość rezydualna wyeksploatowanych pojazdów po okresie użytkowania, problemy ze sprzedażą wyeksploatowanej floty z LPG. Idealnym rozwiązaniem dla chcących połączyć zdecydowane obniżenie kosztów paliwa oraz gwarancję stałości kosztów serwisowych, jak i optymalnie niskiej raty finansowej jest wynajem długoterminowy floty na instalacjach LPG – wylicza Bogdan Smyk, menadżer sprzedaży flotowej w firmie Toyota CorpoCars Management Dobrygowski.

"Montaż instalacji LPG w samochodach, które oferujemy i doświadczenia, które zbieraliśmy na przestrzeni kilku lat, pozwoliły na skalkulowanie optymalnej oferty finansowania flot dla naszych klientów. Oszczędność, jaką można uzyskać wybierając wynajem floty na LPG jest z pewnością warta uwagi zarządzających i dyrektorów finansowych wielu firm – dodaje specjalista.

Oszczędności, które można zyskać podczas użytkowania samochodów z instalacją LPG są uzależnione od liczby aut jeżdżących na błękitnym paliwie. Korzyści z wynajmu floty na LPG są widoczne gołym okiem. Oszczędność prawie 11 000 zł w okresie 36 miesięcy przy jednym tylko samochodzie to kwota, która przemawia do nawet najtwardszych przeciwników samochodów z instalacją gazową.

Posiadając wolumen 10 samochodów, wynik jest prosty: 110 000 zł zaoszczędzone na paliwie to już solidna suma, którą można zainwestować w rozwój firmy.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane