/  / Fiatowi sprzedaż rośnie aż miło

Fiatowi sprzedaż rośnie aż miło

null
© FIAT
null

W maju koncern FCA – z markami Fiat, Lancia i Jeep – znów osiągnął wyższą dynamikę sprzedaży niż cały rynek nowych samochodów osobowych w Europie.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Grupa Fiat Chrysler Automobiles zarejestrowała na rynku europejskim (kraje EU oraz EFTA) łącznie ponad 98 000 nowych samochodów. To stanowi wzrost względem maja roku ubiegłego o 25,3%. Dla porównania, cały moto-rynek Starego Kontynentu również poprawił swoje notowania, ale "tylko" o 15,5%. Opisana sytuacja przełożyła się na wzrost udziałów FCA – z 6,8% do około 7,4%.

Na samą markę Fiat przypadło z powyższego 74 500 rejestracji (+26,8%). Tym samym producent takich modeli jak Panda czy Tipo już od 21 miesięcy utrzymuje nieprzerwanie trend z tendencją rosnącą.

Wyraźnie podskoczyły też w maju rejestracje marki Lancia (+31,9%) oraz Jeepa (+30%), który w międzyczasie stał się już drugą siłą napędową w portfolio FCA.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane