/  / Fiat zdobywa rodzimy rynek

Fiat zdobywa rodzimy rynek

null
© FIAT
null

Koncernowi z Turynu znów udała się ta sztuczka. Włoski motorynek cały czas rośnie, ale sprzedaż grupy FCA rośnie i to w jeszcze szybszym tempie. Firma zdobywa więc coraz większy udział rynkowy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W maju rynek nowych samochodów osobowych we Włoszech osiągnął wzrost rejestracji o 27,3% (łącznie 187 600 egzemplarzy). Grupa Fiat Chrysler Automobiles również zanotowała poprawę, choć o jeszcze wyżej dynamice (+33,3%). Marki takie jak Fiat, Lancia Alfa Romeo oraz Jeep zebrały na koncie łącznie 55 900 sztuk.

Wspomniany rezultat przełożył się oczywiście na wzrost udziału rynkowego FCA do poziomu 29,8%. Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że po raz ostatni tak wysoki wynik zanotowano w maju A.D. 2013.

Na kluczową markę Fiat przypadło w maju przeszło 41 000 rejestracji (+33%). Udział rynkowy wspomnianego gracza poszedł w górę o prawie cały 1% – do 21,9%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane