/  / Fiat rośnie szybciej niż cały rynek

Fiat rośnie szybciej niż cały rynek

null
© FIAT
null

Koncern Fiat Chrysler Automobiles – w obu miesiącach wakacyjnych – osiągnął na europejskim rynku wzrost rejestracji. Wzrost przekroczył nawet dynamikę, jaką wypracowała średnio cała motobranża.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
I tak w lipcu Fiat Chrysler Automobiles zarejestrował na Starym Kontynencie około 78 100 nowych samochodów osobowych. Uzyskany przez grupę wzrost wyniósł 4,3%, podczas gdy cały rynek nominalnie stracił około 1,8%. Natomiast w sierpniu włosko-amerykański gracz odnotował poprawę na poziomie aż 20,4% (48 000 egzemplarzy) – przy wzroście dla całej branży, który wyniósł "tylko" 9,5%.

Z kolei według zestawienia, które zawiera dane zbiorcze od początku bieżącego roku, FCA ma na koncie łącznie 677 000 rejestracji, co stanowi wzrost o 15,5%. Udział rynkowy podskoczył o 40 punktów bazowych do poziomu około 6,7%.

Udany start Tipo
Na kluczową w portfolio markę Fiat przypadło z powyższego ponad 513 500 samochodów (+16%). Producent Pandy odnotował wzrost sprzedaży w obydwóch miesiącach wakacyjnych na prawie wszystkich głównych rynkach europejskich – i to powyżej średniej rynkowej: we Włoszech (+4,5% w lipcu i +26,1% w sierpniu), w Niemczech (+12,9% w lipcu i +33% w sierpniu), we Francji (+17,9% w sierpniu) oraz w Hiszpanii, gdzie wyniki Fiata wzrosły o 32,8% w lipcu i do nawet 41% w sierpniu.

Natomiast w Polsce marka Fiat w lipcu osiągnęła wzrost o 3,6%, zaś w sierpniu – o 21%, dzięki m.in. świetnej sprzedaży nowego Tipo (1539 sztuk tego modelu nabyli polscy klienci od początku sprzedaży).

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane