/  / Chrysler Group cały dla Fiata

Chrysler Group cały dla Fiata

FIAT|
null
© Jeep
null

Fiat SpA informuje o zawarciu porozumienia z VEBA Trust, na mocy którego podmiot zależny Fiat North America (FNA) przejmuje całość udziałów własnościowych VEBA Trust w Chrysler Group LLC, stanowiących 41,4616% wartości Chrysler Group poza kontrolą FNA. Finalizacja Transakcji przewidziana jest najpóźniej do 20 stycznia.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W wyniku sprzedaży swoich udziałów w Chrysler Group VEBA Trust otrzyma zagregowaną kwotę 3 mld 650 mln USD złożoną z:
- kwoty specjalnej, płatnej przez Chrysler Group członkom VEBA Trust w wysokości około 1,9 mld USD (w tym wykład FNA na rzecz VEBA Trust w formie zaliczkowej), a także
- kwoty pozostałej w wysokości około 1,75 mld USD, płatnej w gotówce przez FNA z chwilą zamknięcia transakcji.

Obie te kwoty pochodzić będą z aktualnie posiadanych zasobów gotówkowych Fiata i Chrysler Group.

Równolegle z omawianą transakcją Chrysler Group i związek zawodowy UAW (United Automobile, Aerospace and Agricultural Workers of America) zawarły porozumienie w formie Memorandum of Understanding o dodatkowej wypłacie 700 mln USD przez Chrysler Group na rzecz VEBA Trust, płatnej w czterech równych ratach, z których pierwsza zapłacona będzie w momencie zamknięcia transakcji głównej, a pozostałe raty w kolejne trzy rocznice po pierwszej płatności.

Pierwsza rata na rzecz VEBA Trust uregulowana zostanie ze środków gotówkowych w dyspozycji Chrysler Group.

W zamian za powyższe świadczenia UAW podjął szereg zobowiązań dotyczących kontynuacji wsparcia dla reorganizacji produkcji w Chrysler Group oraz dalszej implementacji aliansu organizacyjnego Fiat-Chrysler, m.in. aktywnej współpracy w zakresie należytego wdrażania programów Fiat-Chrysler World Class Manufacturing (zarządzania produkcją według najwyższych standardów światowych) we wszystkich zakładach produkcyjnych koncernu, w tym metod oceny skuteczności i wydajności, a także intensyfikacji współdziałania w zakresie długoterminowych planów rozwoju grupy.

W ramach obecnego porozumienia FNA i VEBA Trust uzgodniły rezygnację z postępowania cywilnego przed sądem Delaware w sprawie interpretacji umowy opcji kupna, na mocy której Fiat poprzez FNA ubiegał się o możliwość wykupu udziałów VEBA Trust w Chryslerze. Udziały te przejęte zostają obecnie przez FNA na mocy zawartego porozumienia z VEBA Trust.

Biorąc pod uwagę założenia transakcji o zakupie udziałów VEBA Trust w Chrysler Group, Fiat nie przewiduje konieczności zwiększenia kapitału własnego poprzez dodatkową emisję akcji.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane