/  / Fiat odwleka inwestycje w auta elektryczne

Fiat odwleka inwestycje w auta elektryczne

automotive news|

Jak informuje Automotive News, na konferencji w Traverse City, szef działu rozwoju napędów Fiata i Chryslera , Bob Lee zapowiedział, że jego firma nie zamierza poświęcać więcej środków na rozwój samochodów elektrycznych i hybrydowych. Decyzje uzasadniał nikłym popytem na tego typu samochody. „Wielu klientów chce redukcji CO2, jednak nie są gotowi zmienić swojego stylu życia ani ponieść kosztów – przynajmniej na razie.” Na zmianę na rynku możemy czekać do następnej dekady – podejrzewa włoski producent samochodów.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Bob Lee poinformował, że firma ma w planach rozwój małych silników benzynowych z turbodoładowaniem oraz silników diesla jako bieżąca polityka obniżania spalania w ich amerykańskich modelach. Szczególnie istotny jest ten drugi typ – po przejęciu Chryslera Fiat stosuje tego typu silników coraz więcej, deklarując, że diesle dają takie same oszczędności jak hybrydy ale mają lepsze osiągi, czym zdobywają kluczową przewagę wśród klientów. Dodatkowo zamierzają obniżać spalanie swoich aut poprzez tworzenie lżejszych i mniej energochłonnych elementów samochodu.

W USA w sprzedaży jest tylko jeden samochód elektryczny Fiata – w Kalifornii w salonach można znaleźć model 500e, oferowany w takiej samej cenie jak z zwykły Fiat 500 z silnikiem benzynowym
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane