/  / Fiat nie kwapi się do inwestycji w Tychach

INWESTYCJE | Fiat nie kwapi się do inwestycji w Tychach

Puls Biznesu|
null
null

Jak informuje „Puls Biznesu”, Fiat odkłada decyzję o ulokowaniu w Tychach produkcji swojego nowego modelu. Centrala koncernu poinformowała Ministerstwo Gospodarki, że potrzebuje więcej czasu na analizy. Rzecznik Fiat Auto Poland uzupełnia: o ewentualnych inwestycjach Fiat poinformuje w stosownym czasie.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
„Specjalnie dla Fiata w ekspresowym tempie rząd poszerzył Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE) o zakład w Tychach. Chodziło o wdrożenie do produkcji nowego modelu samochodu osobowego z segmentu B, do tej pory niewytwarzanego przez Grupę Fiat” – pisze „Puls Biznesu”. Koszt inwestycji Fiata w Polsce miał wynieść 2 mld zł.

Kiedy i czy zapadnie decyzja o inwestycji? Nie wiadomo. - Grupa Fiat-Chrysler poinformuje w odpowiednim czasie o szczegółach planu ogłoszonego 6 maja, który przewiduje uruchomienie produkcji nowych modeli w latach 2014-18 w zakładach w regionie EMEA, w tym w Tychach. Szczegóły będą podawane do publicznej wiadomości w chwili, gdy proces uruchomienia produkcji konkretnego modelu będzie gotowy — powiedział „Pulsowi Biznesu” Bogusław Cieślar, rzecznik Fiat Auto Poland, podkreślając jednocześnie, że Fiat-Chrysler od dawna wykazuje zainteresowanie Polską, inwestując u nas od 1992 roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane