/  / Fiat lepszy niż cały rynek

Fiat lepszy niż cały rynek

null
© FIAT
null

W marcu rynek osobówek we Włoszech zanotował duży skok sprzedaży. Ale rodzimemu Fiatowi poszło pod tym względem nawet jeszcze lepiej.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Już 15. miesiąc z rzędu wzrosty rejestracji koncernu Fiat Chrysler Automobiles na macierzystym rynku włoskim mają wyższą dynamikę niż cała tamtejsza branża. W marcu z salonów w słonecznej Italii wyjechało prawie 190 400 nowych samochodów osobowych. To o niespełna 17,4% więcej niż w analogicznym miesiącu roku poprzedniego.

Nie da się ukryć, że taka dynamika wzrostu na tle innych czołowych rynków zbytu w Europie Zachodniej prezentuje się okazale. Ale w jeszcze szybszym tempie rosną wyniki FCA, który w marcu zyskał aż 21,6% (56 000 rejestracji).

Z kolei w całym pierwszym kwartale roku FCA zanotował skok o dynamice 24,5% (151 000 samochodów). Jednocześnie rośnie zresztą i cały rynek włoski, ale "tylko" o 20,8%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane