/  / Fiat dla programu car-sharing w Mediolanie

Fiat dla programu car-sharing w Mediolanie

FIAT|
null
© FIAT
null

Fiat został oficjalnym partnerem Enjoy, czyli nowego programu car-sharing w Mediolanie. Planuje się, że w tym miesiącu klienci będą mieli do dyspozycji łącznie 650 samochodów (głównie Fiaty 500 oraz mniejsza partia 500L).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W ramach omawianego programu car-sharing znalezienie najbliższego samochodu i zarezerwowanie go będzie proste dzięki aplikacji na smartphone'a (Android lub iOS) lub strony internetowej. Można będzie również wybrać jeden z wolnych samochodów, stojących wzdłuż ulicy i natychmiast go wypożyczyć.

Samochody te będą miały wolny wjazd do strefy C (centrum miasta) Mediolanu i będą mogły zostać odstawione po zakończeniu użytkowania na jakimkolwiek parkingu spośród tych objętych usługą (model free floating): na żółtych pasach dla mieszkańców, na niebieskich pasach bezpłatnie oraz w strefach parkingowych wyznaczonych na miejskich stacjach Eni (parter programu Enjoy z branży paliwowej).

Ponadto, akcja obejmuje też wyposażenie samochodów w opony całoroczne, obsługę serwisową do kontrolowania bezpieczeństwa i stanu floty działającej na całym obszarze oraz specjalny call center.

Projekt ten ma być rewolucyjny m.in. pod względem konkurencyjnych cen: w Enjoy nie ma opłat wpisowych ani kosztów abonamentu. Można zarejestrować się tylko i wyłącznie on-line lub za pośrednictwem aplikacji na Android i iOS, uzyskując natychmiastowy dostęp do usługi.

Płaci się tylko za faktyczne korzystanie z usługi zgodnie z taryfą 25 eurocentów za minutę (za pierwsze 50 km, po których stosowany jest koszt za 1 km również po 25 eurocentów), który zmienia się na 10 eurocentów za minutę, jeśli klient chce zatrzymać samochód również podczas postoju. Taryfa jest "All Inclusive", ponieważ obejmuje koszty ubezpieczenia, utrzymania, paliwo i parking.

Pomysłodawcy całego przedsięwzięcia rozważają możliwość wprowadzenia programu Enjoy w innych miastach Włoch, a nawet za granicą.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane