/  / Fiat Auto Poland dużo inwestuje w badania i rozwój

Fiat Auto Poland dużo inwestuje w badania i rozwój

FAP|
null
© FAP
null

Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk opublikował "Raport o największych inwestorach w badania i rozwój w Polsce w 2012 roku". W tym prestiżowym rankingu Fiat Auto Poland zajął pierwsze miejsce.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk (INE PAN) opublikował "Raport o największych inwestorach w badania i rozwój w Polsce w 2012 roku". W tym prestiżowym rankingu Fiat Auto Poland zdecydowanie zajął pierwsze miejsce przed Grupą Bumar oraz Asseco Poland:
1. Fiat Auto Poland: 291 890 000 zł
2. Grupa Bumar: 133 818 000 zł
3. Asseco Poland:114 041 000 zł

Raport opracowany przez Sieć Naukową MSN INE PAN obejmuje 795 przedsiębiorstw i jest to jedyne takie zestawienie/opracowanie w Polsce.

Fiat Auto Poland przewodzi w tym rankingu przez ostatnie cztery lata. Inwestycje w badania i rozwój stanowią w Fiat Auto Poland bardzo ważny czynnik wzrostu konkurencyjności i jakości produkowanych w tyskiej fabryce Fiata samochodów, obniżeniu kosztów produkcji i świadczonych usług w obszarze handlu.

Zakład w Tychach to największa fabryka w Grupie Fiata w Europie. W ostatnich pięciu latach w tyskim zakładzie koncernu uruchomiono produkcję czterech nowych modeli samochodów: to Fiat 500, Abarth 500, Ford Ka oraz Lancia Ypsilon.

Zakład w Tychach zalicza się do najlepszych w światowym przemyśle samochodowym (szczyci się certyfikatem Silver Level i posiada prawo do prestiżowego tytułu przedsiębiorstw World Class Manufacturing, tj. posiadających i stosujących najlepsze i najskuteczniejsze metody zarządzania systemem produkcyjnym w skali światowej).

Fiat Auto Poland stale współpracuje z najlepszymi uczelniami technicznymi w kraju: Politechniką Warszawską, Politechniką Śląską oraz Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane