/  / Ferrari wraca do Warszawy

Ferrari wraca do Warszawy

IBRM Samar|
null
null

Pietrzak zamiast Zasady poprowadzi stołeczny salon luksusowej włoskiej marki. Otwarcie zaplanowano na ten tydzień.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Rodzinna firma dealerska Pietrzaków została wybrana przez firmę Ferrari na nowego dealera marki w stolicy Polski. Według informacji, do których dotarł IBRM Samar, salon zostanie otwarty już w tym tygodniu. Znajdzie się on przy warszawskiej ulicy Nowy Świat. Dokładnie w tym samym miejscu, w którym luksusowe samochody włoskiej marki sprzedawał do niedawna Sobiesław Zasada. Do salonu dojechała już niemal cała gama modelowa Ferrari. Spytaliśmy o komentarz w tej sprawie nowego właściciela autosalonu.  - Mogę na razie tylko potwierdzić, że placówka ruszy za kilka dni – mówi IBRM Samar Jakub Pietrzak, prezes spółki Maranello Motors, do której należy też salon Ferrari w Katowicach.

Na początku maja Grupa Sobiesława Zasady oficjalnie potwierdziła krążące po mediach od dawna pogłoski o rezygnacji ze sprzedaży samochodów Ferrari w Warszawie.  - Spółka Granturismo Italia po 4 latach rezygnuje ze sprzedaży samochodów Ferrari, która obydwu stronom nie przynosi zadowalających rezultatów. Normy sprzedaży narzucone przez fabrykę nie znajdują odzwierciedlenia w polskich realiach – tłumaczył Janek Żdżarski, rzecznik prasowy, menedżer ds. PR grupy Sobiesław Zasada.
Jednak – jak dodawał - „w trosce o dotychczasowych klientów, spółka Granturismo Italia nadal z dumą prowadzić będzie autoryzowany serwis samochodów Ferrari w Warszawie, który z sukcesem działa już od pięciu lat”

Kto z kogo zrezygnował? Trudno to jednoznacznie ocenić. Na rynku są też zwolennicy odwrotnej teorii, a samo Ferrari nigdy nie zabrało głosu w tej sprawie. Faktem jest jednak, że od kilku miesięcy warszawski autosalon świecił pustkami. W tym czasie producent szukał już następcy  stołecznego dealera marki. – Szukamy partnera w Warszawie. Kiedy wytypujemy nowego dealera poinformujemy o tym – zapewniał  wcześniej  Hans Kleymann, szef PR spółki Ferrari Central / East Europe Gmbh.


 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane