/  / Dzięki VW będą nowe miejsca pracy

Dzięki VW będą nowe miejsca pracy

null
© Volkswagen
null

Budowa nowej fabryki Volkswagena we Wrześni to szansa na gospodarczy rozwój całej Wielkopolski. Dzisiaj przedstawiciele Volkswagen Poznań przedstawili osiągnięcia oraz plany rozwoju spółki na najbliższe lata.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W ostatnich dniach Volkswagen Poznań otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę nowej fabryki samochodów w miejscowości Białężyce koło Wrześni. Obecnie na terenie przyszłej fabryki prowadzone są już pierwsze prace budowlane.

"Otrzymane w ostatnich dniach prawomocne pozwolenie na budowę oznacza, że możemy przystępować do kolejnego etapu realizacji projektu Crafter. W chwili obecnej pracujemy nad przygotowaniem placu budowy do dalszych prac budowlanych. Chcemy, aby fabryka była gotowa w trzecim kwartale 2016 roku - zapowiada Jens Ocksen, prezes zarządy Volkswagen Poznań.

Nowa fabryka Volkswagena powstanie na terenie Wrzesińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej, która jest podstrefą Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park. Teren budowy obejmie obszar 220 ha.

W nowej fabryce od 2016 roku produkowany będzie następca modelu Volkswagen Crafter.

Budowa nowej fabryki to szansa dla pracowników oraz polskich przedsiębiorstw. Jak mówi Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych, zatrudnienie w nowej fabryce znajdzie przynajmniej 3 000 osób. "Tak duży zakład potrzebować będzie pracowników i specjalistów z wielu dziedzin. Już dziś prowadzimy pierwsze postępowania rekrutacyjne na wysokospecjalistyczne stanowiska. W najbliższym czasie rozpoczniemy także poszukiwania pracowników administracyjnych oraz bezpośredniej produkcji".

Osoby zainteresowane nowymi miejscami pracy mogą uzyskać informacje o ofertach pracy w nowo powstającym zakładzie na stronach volkswagen-poznan.pl lub volkswagen-karriere.de.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Przedstawiciele Volkswagena stawiają bowiem duży nacisk na współpracę z polskimi dostawcami. Działania niemieckiego koncernu mogą skutkować zwiększeniem zatrudnienia w całej branży. Szacuje się, że jedno miejsce pracy w fabryce motoryzacyjnej generuje dodatkowe 3-4 miejsca pracy u dostawców.

"Ponad 20-letnia działalność w Polsce pozwoliła nam poznać potencjał polskich dostawców z branży motoryzacyjnej. Dziś około 40% części bezpośrednio produkcyjnych dostarczanych do poznańskiej fabryki pochodzi od polskich dostawców - dodaje prezes Ocksen. "Z kolei procentowy udział polskich przedsiębiorstw w wolumenie części pośrednio produkcyjnych jest jeszcze większy i wynosi aż 80%".

Przyszłość fabryki VW w Poznaniu

W Poznaniu produkowane są obecnie dwa modele: VW Caddy oraz Transporter T5. W ubiegłym roku w poznańskim zakładzie wyprodukowano 170 900 lekkich samochodów użytkowych.

"Budowa fabryki we Wrześni to nie jedyne wyzwanie, przed jakim stoi nasza spółka. W ciągu najbliższych kilku lat musimy przebudować i unowocześnić nasz zakład, dostosowując go tym samym do produkcji na bazie koncernowej platformy MQB - mówi Szymon Trzebiatowski, członek zarządu ds. finansowych i Organizacji.

"Produkcja na bazie platformy MQB oznacza dla nas konieczność wybudowania nowej hali spawalni oraz wprowadzenie szeregu zmian w procesie technologicznym obecnej fabryki. Dzięki tym modernizacjom uda nam się zabezpieczyć przyszłość fabryki na następne lata".

Pod koniec roku ubiegłego zatrudnienie w Volkswagen Poznań wynosiło 6 800 osób.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane