/  / Fabryka Volkswagena ostatecznie w Polsce?

Fabryka Volkswagena ostatecznie w Polsce?

FAZ|
null
© Volkswagen
null

Jak informuje niemiecki FAZ, koncern motoryzacyjny Volkswagen zamierza wybudować pod Poznaniem nowy obiekt produkcyjny. Powstawać ma tam użytkowy Volkswagen Crafter.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Dziennik powołuje się na dobrze poinformowane źródła wewnątrz koncernu, według których w grę wchodzi ponoć inwestycja warta ponad 500 mln EUR. Dotychczas Volkswagen Crafter produkowany był w ramach współpracy z Daimler AG, która kończy się jednak w połowie 2016. Dlatego też koncern już od ponad roku prowadzi poszukiwania odpowiedniej lokalizacji, gdzie można by wytwarzać użytkowego Craftera.

Na huśtawce spekulacji

FAZ twierdzi, że wewnętrzna decyzja w Volkswagenie dotycząca lokalizacji nowego obiektu pod Poznaniem już zapadła. Teraz musi ją jeszcze zatwierdzić rada nadzorcza. Nowa produkcja ruszyć ma w ciągu dwóch lat.

Nowa inwestycja Volkswagena przewiduje uruchomienie mocy produkcyjnych na poziomie około 70 000 egzemplarzy rocznie.

Cały artykuł z Frankfurter Allgemeine Zeitung znaleźć można TUTAJ.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane