/  / Fabryka Mondeo dodaje gazu

Fabryka Mondeo dodaje gazu

null
© Ford
null

W tym roku gigantyczna fabryka Forda koło Walencji – gdzie powstaje m.in. Mondeo i Kuga – celuje w wynik na poziomie łącznie około 400 000 aut. To dużo więcej niż w roku 2014.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Hiszpańska fabryka Ford Motor w Almussafes koło Walencji produkuje już aktualnie sześć różnych modeli z gamy marki Ford (nie licząc dodatkowych wersji nadwoziowych oraz wyposażeniowych) – Mondeo, Kuga, Transit Connect oraz Tourneo Connect, a także nowy Ford S-Max i Galaxy. Prognozy zakładają, że na koniec roku padnie wynik na poziomie około 400 000 egzemplarzy wobec 283 000 aut, które opuściły linię montażową w 2014.

W ostatnich latach hiszpański zakład został gruntownie zmodernizowany w ramach inwestycji wartych łącznie około 2,3 mld euro. Według Forda, jest to w tej chwili jedna z wiodących fabryk na świecie pod względem nowoczesności zastosowanych rozwiązań oraz elastyczności systemów produkcji.

Około 80% produkcji z hiszpańskich zakładów trafia na rynki zagraniczne.

Warto dodać, że właśnie w Hiszpanii powstaje flagowa wersja Ford Vignale Mondeo (na zdjęciu). Przed opuszczeniem linii montażowej samochody z tej serii otrzymują ręczne wykończenie pod okiem przeszkolonych specjalistów, których zadanie polega również na wychwyceniu wszelkich niedociągnięć jakościowych.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane