/  / Fabryka Craftera w Polsce tuż, tuż

Fabryka Craftera w Polsce tuż, tuż

null
© Volkswagen
null

Nowa fabryka samochodów Volkswagena pod Wrześnią jest już gotowa w ponad 95%. Zakład ma uruchomić produkcję seryjną jeszcze w tym roku.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Realizacja fabryki na potrzeby Volkswagena Craftera przebiega zgodnie z planem. W ramach inwestycji działać będzie Hala Budowy Karoserii, Lakiernia, Hala Montażu oraz Park Dostawców, Dział Samochodów Specjalnych, a także Dział Produkcji Pilotażowej.

"Nowy Volkswagen Crafter będzie zupełnie nową konstrukcją, w pełni opracowaną, zaprojektowaną i zrealizowaną przez markę Volkswagen Samochody Użytkowe. Ten samochód będzie zupełnie nową jakością i zaprezentuje kompletnie inny, wyższy poziom wyrafinowania i rzemiosła w dziedzinie pojazdów dostawczych - zapowiada Jens Ocksen, prezes Volkswagen Poznań.

Docelowo dla Craftera szykuje się moce produkcyjne na poziomie 100 000 egzemplarzy rocznie. Gama obejmować zaś będzie ponad 50 możliwych wariantów. Wszystkie szczegóły dotyczące koncepcji wnętrza samochodu konsultowano ponoć z samymi klientami.

Nowocześnie i ekologicznie
"W projekcie Crafter wdrożyliśmy wiele innowacyjnych rozwiązań. Jednak nie będziemy produkować tylko w sposób nowoczesny i według najnowszego stanu techniki, ale i ekologiczny - zapowiada Ralf Nitzschke, dyrektor zakładu Crafter we Wrześni.  

W fabryce zastosowany zostanie m.in. proces lakierowania, który nie wymaga używania ogromnych ilości wody. To zdecydowanie wpłynie nie tylko na spadek zużycia tego surowca, ale i na ilość generowanych przez zakład odpadów. Nowa technologia lakierowania opiera się na metodzie aplikacji elektrostatycznej, dzięki czemu drobinki lakieru "przyklejają się" do malowanej powierzchni. W spawalni pracować będzie blisko 500 robotów najnowszej generacji (w tym z zastosowaniem niskoemisyjnej techniki laserowej). Dzięki temu stopień automatyzacji wyniesie 62%.

W zakładzie Craftera postawiono też na specjalne technologie laserowe, które łączą dach z resztą konstrukcji i gwarantują wysoką precyzję wykonania. Natomiast na montażu zainstalowana została zautomatyzowana zabudowa podłogi drewnianej oraz jednolity system sterowania produkcją dla wszystkich obszarów.

Docelowo praca w fabryce będzie się odbywała na trzy zmiany. Produkcja wyniesie 17 samochodów na godzinę, czyli 380 na dobę.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane