/  / Europejski rynek nowych aut na minusie

Europejski rynek nowych aut na minusie

ACEA|
null
© Audi
null

Nadal utrzymuje się negatywny trend w sprzedaży nowych aut na rynku europejskim. Na koniec pierwszego kwartału osiągnięty wolumen w krajach Unii Europejskiej był o 7,7% niższy niż w analogicznym okresie roku poprzedzającego.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według wstępnych danych stowarzyszenia branżowego ACEA, w pierwszym kwartale roku zarejestrowano w Europie (EU-27) łącznie nieco ponad 3,3 mln nowych aut osobowych (-7,7%). Wynik za sam marzec, na poziomie około 1,45 mln egzemplarzy, był gorszy niż rok wcześniej o 7%. Tak niskiej sprzedaży w omawianym miesiącu roku nie zanotowano od roku 1998.

Największy rynek regionu, czyli Niemcy, nadal trzyma się jednak nieźle, notując dynamikę wzrostu na poziomie 3,4% w marcu oraz 1,3% za cały pierwszy kwartał.

Trudna sytuacja utrzymuje się natomiast m.in. na rynku włoskim, który ma strategiczne znaczenie dla koncernu Fiat Group. Częściowo w wyniku strajku firm transportowych, który poważnie dał się we znaki nie tylko samej branży motoryzacyjnej, wolumen rejestracji nowych aut w tym kraju spadł w marcu o 26,7%, natomiast w pierwszym kwartale był niższy o 21%.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane