/  / Europejski rynek ma się dobrze

Europejski rynek ma się dobrze

null
© Volvo Cars
null

Rynek nowych osobówek w Europie Zachodniej ma ostatnio dobrą passę. W lutym moto-branża też nie miała ogólnie powodów do narzekań.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według danych firmy analitycznej LMC, w lutym zarejestrowano w krajach Europy Zachodniej łącznie ponad 1 milion nowych samochodów osobowych. Czyli o 13,8% więcej niż rezultat, jaki padł w analogicznym miesiącu roku ubiegłego.

Tak wyraźna poprawa wyników robi wrażenie, choć trzeba dodać, że dealerzy mieli w lutym o jeden dzień roboczy więcej niż wynikało to z kalendarza A.D. 2015.

Głównym rynkiem zbytu w regionie pozostają niezmienne Niemcy. W lutym do urzędów rejestracyjnych nad Renem zgłoszono nieco ponad 250 000 nowych osobówek (+12,1%).

Prognozują wzrost
Natomiast w ujęciu za dwa pierwsze miesiące roku kalendarzowego rynek samochodowy w Europie Zachodniej wykazuje wzrost o dynamice 9,7%. Specjaliści z LMC szacują, że o ile nie zajdą jakieś niespodziewane okoliczności, to na koniec grudnia paść może wynik nawet w granicach 13,88 mln rejestracji (+5,3%).
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane