/  / Europejski rynek leasingu rośnie

Europejski rynek leasingu rośnie

ZPL|
null
null

Leaseurope, organizacja reprezentująca interesy europejskiej branży leasingowej, podała wstępne wyniki za 2014 r. Wartość nowych kontraktów wzrosła w porównaniu z poprzednim rokiem o 8,4 proc. Dynamika polskiego rynku leasingu była ponad dwa i pół razy wyższa od średniej europejskiej.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Największy wzrost – o 12,4 proc. - zanotował segment pojazdów. W przypadku leasingu ruchomości (wyłączając pojazdy) rynek był większy zaledwie o 1 proc. Z kolei leasing nieruchomości wzrósł pierwszy raz od 2010 roku – o 7,6 proc.

Dynamika polskiego rynku leasingu była ponad dwa i pół razy wyższa od średniej europejskiej (21,3 proc. wobec 8,4 proc.). Podobnie było w przypadku wzrostu leasingu w segmencie pojazdów. Natomiast w przypadku leasingu ruchomości (wyłączając pojazdy) polska branża wypracowała dynamikę dwadzieścia razy wyższą (sic!) od średniej europejskiej. - Analizując wstępne wyniki europejskiego rynku leasingu na koniec 2014 r. zauważamy przebudzenie na większości krajowych rynków. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z leasingu, finansując szeroki zakresu aktywów z wyróżniającą się pozycją pojazdów. Polska branża leasingowa z mocną siódmą pozycją oraz wysoką dynamiką, reprezentuje ogólnoeuropejski poziom – podkreśla Arkadiusz Etryk, przewodniczący komitetu wykonawczego Związku Polskiego Leasingu, członek zarządu dyrektorów Leaseurope.

Polski rynek jest trzecim, po tureckim i hiszpańskim, najdynamiczniej rozwijającym się europejskim rynkiem leasingu. Przy czym w odniesieniu do wartości nowych kontraktów podpisanych w 2014, nasz kraj wyprzedził oba wspomniane rynki.

Oprac. PJ
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane