/  / Europejczycy kupują więcej aut

Europejczycy kupują więcej aut

null
© Nissan
null

Wraz z wynikami marcowymi rosnący trend na rynku nowych samochodów osobowych w Europe Zachodniej utrzymuje się nieprzerwanie już od 31 miesięcy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według raportu LMC Automotive będącego podsumowaniem wyników za marzec bieżącego roku, na rynku nowych samochodów osobowych w Europie Zachodniej ciągle trwa dobra pasa. Uzyskany wynik na poziomie nieco ponad 1,64 mln egzemplarzy oznacza wzrost rejestracji o dynamice 5,2%. I to mimo faktu, że w marcu było w kalendarzu mniej dni roboczych niż w analogicznym miesiącu A.D. 2015 (wcześniej przypadły Święta Wielkanocne).

Na pięciu kluczowych rynkach zbytu rejestracje albo wzrosty, albo osiągnęły poziom zbliżony do tego z marca roku ubiegłego (jak np. w Niemczech). Na uwagę zasługują Włochy, gdzie branża poprawiła swoje wyniki aż o 17,4%.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane