/  / Europa ze wzrostem, ale...

Europa ze wzrostem, ale...

null
© Volkswagen
null

W pierwszym półroczu klienci w krajach Unii Europejskiej kupili o 6,5% więcej nowych samochodów osobowych niż przed rokiem. Sprzedaż zwiększyła się również w czerwcu, jednak tylko o 4,5%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak wynika z danych ACEA, które zrzesza czołowych producentów motoryzacji w Europie, rejestracje nowych samochodów osobowych w pierwszym półroczu wyniosły w krajach Unii Europejskiej prawie 6 623 000 egzemplarzy. To wynik lepszy od tego sprzed roku o 6,5%.

W czerwcu europejska motobranża również wypracowała wzrost, ale już o mniejszej dynamice (+4,5%). Sprzedaż przekroczyła 1 189 100 egzemplarzy, ale jest to niestety drugi najniższy wynik dla omawianego miesiąca roku kalendarzowego na przestrzeni ostatniej dekady.

Pewnym pocieszeniem może być natomiast fakt, że rosnący trend w sprzedaży nowych "osobówek" w Europie utrzymuje się nieprzerwanie już od 10 miesięcy.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane