/  / Europa: Wzrost za wzrostem

Europa: Wzrost za wzrostem

null
© Skoda
null

Na rynku nowych samochodów osobowych w Europie sprzedaż rośnie i rośnie. Dobra passa w salonach trwa już nieprzerwanie od 27 miesięcy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według danych stowarzyszenia ACEA, w listopadzie rynek nowych samochodów osobowych w UE osiągnął 27. miesiąc wzrostów. Z salonów dealerskich wyjechało nieco ponad 1 085 000 aut. Czyli aż o 13,7% więcej niż w listopadzie roku ubiegłego.

W rankingu czołowych marek zestawienie otwiera Volkswagen. Sprzedaż producenta z Wolfsburga osiągnęła w listopadzie wynik ponad 131 400 egzemplarzy. Dzięki temu niemiecka marka poprawiła swój ubiegłoroczny rezultat na rynku europejskim o 2,8%.

Dwucyfrową dynamikę wzrostu zanotowały natomiast w listopadzie takie marki jak np. Peugeot (+16,6%), Renault (+18,9%), Opel/Vauxhall (+18,8%) oraz Ford (+20,5%) i Fiat (+19,8%).

Ostrożny optymizm
W ciągu jedenastu miesięcy bieżącego roku rejestracje nowych samochodów osobowych w Unii Europejskiej wykazują natomiast wzrost o dynamice 8,7%. Wolumen wynoszący prawie 12 604 000 sztuk przewyższa już zatem rezultat, jaki europejscy dealerzy zanotowali w całym AD 2014.

ACEA studzi jednak nieco optymizm i podkreśla, że moto-rynek na Starym Kontynencie dopiero teraz zaczyna osiągać wyniki z okresu bezpośrednio po ostatnim kryzysie finansowym, kiedy to sprzedaż miały za zadanie wspierać programy dopłat przy wymianie starego samochodu na nowy.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane