/  / Europa: Rynek nadal rośnie

Europa: Rynek nadal rośnie

null
© BMW
null

W maju rynek nowych osobówek w Europie zanotował kolejny wzrost. Może dynamika wzrostu nie jest oszałamiająca, jednak należy pamiętać, że to w dużej mierze skutek niekorzystnego efektu kalendarzowego.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W maju rynek nowych osobówek osiągnął w krajach EU-27 wynik na poziomie nieco poniżej 1 110 000 egzemplarzy. To tylko o 1,3% więcej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej. Dynamika wzrostu byłaby wyższa, gdyby nie fakt, że na kluczowych rynkach zbytu – np. w Niemczech oraz we Francji – było mniej dni roboczych niż w maju AD 2014.

Nie zmienia do jednak faktu, że dzięki majowym wynikom na rynku europejskim nadal utrzymuje się w rejestracjach nowych osobówek trend wzrostowy trwający już nieprzerwanie od 21 miesięcy.

Z kolei w zestawieniu, które uwzględnia sprzedaż w całym okresie od stycznia do końca maja bieżącego roku, moto-rynek w krajach EU-27 wypracował już wzrost o dynamice 6,8% (5 805 400 egzemplarzy).
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane