/  / Europa: Nastroje coraz lepsze

Europa: Nastroje coraz lepsze

null
© Mercedes-Benz
null

Rynek nowych samochodów osobowych w Europie Zachodniej notuje kolejny udany miesiąc. W kwietniu wyniki udało się poprawić o 6,7%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak wynika z raportu firmy analitycznej LMC Automotive, rynek nowych osobówek w krajach Europy Zachodniej osiągnął w kwietniu wzrost rejestracji o dynamice 6,7%. Łącznie na drogi wyjechało prawie 1 123 800 aut.

Kluczowym rynkiem zbytu w regionie pozostają pod względem wolumenu Niemcy. W kwietniu klienci nad Renem zarejestrowali u siebie prawie 291 400 nowych osobówek. Dzięki temu wynik ubiegłoroczny udało się poprawić o 6,3%.

Cieszy również rosnąca w tempie dwucyfrowym sprzedaż nowych aut we Włoszech – i to już czwarty miesiąc z rzędu. Dzięki 148 800 rejestracjom wzrost w słonecznej Italii wyniósł w kwietniu aż 24,2%.

Natomiast łącznie w okresie od stycznia do końca kwietnia w krajach Europy Zachodniej padł wynik ponad 4 522 800 rejestracji. To o 8,2% więcej niż w analogicznym czasie rok wcześniej.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane