/  / Europa na plusie

Europa na plusie

null
© Skoda
null

To był już 14. z rzędu miesiąc wzrostów na europejskim moto-rynku. W porównaniu z październikiem 2013 branża zanotowała wzrost o dynamice 6,5%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według danych stowarzyszenia branżowego ACEA, w październiku rejestracje nowych osobówek na rynku europejskim (EU-27) wyniosły łącznie prawie 1 073 000 egzemplarzy. Dzięki temu wolumen ubiegłoroczny został poprawiony o 6,5%. Na osiągnięty rezultat wpływ miały dobre wyniki rejestracji osiągnięte na czołowych rynkach zbytu Starego Kontynentu takich jak Hiszpania (+26,1%), Wielka Brytania (+14,2%), Włochy (+9,2%), a także Niemcy (+3,7%).

Natomiast sumarycznie od stycznia bieżącego roku rynek nowych samochodów osobowych w krajach UE wykazuje wzrost o dynamice 6,1%. Łącznie z salonów dealerskich wyjechało na drogi 10 645 900 aut.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane